27 C
Скопје
сабота, јули 11, 2020
Tags Без референдум

Ознака: Без референдум

АХМЕТИ СЕ ПЛАШИ ОД РЕФЕРЕНДУМ: Лидерот на ДУИ стравува дека референдумот...

Лидерот на Демократската партија за интеграција Али Ахмети на гостувањето во емисијата „Само вистина“ на „Канал 5“ телевизија истакна дека нивниот став да не...

Исмаили од ДУИ: Заев ќе се откаже од референдум, спорот со...

Пратеникот од ДУИ, Реџаил Исмаили во емисијата 200 која ќе се емитува денес најави дека Заев ке се откаже од евентуален референдум за името...

Ахмети бара народот да не одлучува: Референдум за името би можело...

Решението побргу ќе се постигне со ратификација на договорот за името во парламентот, а евентуалниот референдум може да го комплицира процесот - смета лидерот...

Ахмети за „Катимерини“: Решение за името без референдум, по примерот на...

Според моделот на Договорот за добрососедство со Бугарија, со консензус меѓу двете влади, а потоа ратификација во двете собранија, да се затвори прашањето за...

Вицепремиерот Османи ја обзнани измамата на Заев: Следи промена на името,...

Премиерот Зоран Заев после изборите најави дека ќе забрзано ќе се оди кон решавање на спорот со името на Македонија и Грција. Иако во...

Популарно