23 C
Скопје
петок, јули 3, 2020
Tags БЕСА

Ознака: БЕСА

Палевски: Проектот СДС & БЕСА е причината за курчењево на ДУИ...

#НОВпроектСДСиБЕСА Глеам некакви портали кои се вртелешки на секои 4 години, класични и бедни УДБИНИ позиции као "коректно" пренесуваат, тралал тралала но сето тоа делумно...

АНКЕТА: ВМРО-ДПМНЕ со предност од околу 65.000 гласови пред коалицијата на...

Во емисијата „Објектив“ на МТВ во четврток ќе бидат објавени целосните истражувања по повод парламентарните избори во Македонија. Имено Институтот за политички истражувања ИПИС направи...

По Алиу и Хисени и екс-пратеничката Теута Биљали ја напушта Беса...

Движењето Беса продолжува да доживува големо незадоволство и револт од активистите, објави Република.мк пренесувајќи информација од порталот Порталиарена.ком Оставката на претседателот на огранокот во Тетово,...

ВИДЕО: Дали Заев на Беса и ветил промена на химната и...

Не можам да се чуствувам комотно кога се интонира македонската химна кога таа во ниту еден момент не рефлектира на мојот идентитет. Вака пред извесно...

Коалицијата со СДСМ предизвика револт и разочараност во Беса: Оставка на...

Предизборната коалиција што Беса ја направи со СДСМ предизвикува големо незадоволство и револт во редовите на партијата. А, тој изненадувачки политички сојуз, веќе предизвика...

Прв двојазичен прес на СДСМ и Беса: Најмногу мандати очекуваме во...

Генералните секретари на новата коалиција СДСМ и Беса попладнево ја одржаа првата  прес-конференција на македонски и на албанска јазик. Љупчо Николовски и Аријанит Хоџа, рекоа...

Шекеринска и Димитров извисија: Нема да бидат носители на изборните листи...

Носители од страна на коалицијата СДСМ-Беса ќе бидат Мила Царовска, за првата изборна единица, Оливер Спасовски во втора, Љупчо Николовски во третата, Зоран Заев...

ВИДЕО: Денеска се гушнаа во коалиција, а Заев за Касами беше...

СДСМ и Движењето БЕСА го официјализираа предизборниот договор за заедничко учество на предвремените парламентарни избори, закажани за 12 април. Но, пред само два месеци Биљал...

СДСМ повторно ќе бара спас со албански гласови – Заев и...

Договорот за првата предизборна македонско-албанска коалиција за парламентарни избори денеска точно напладне ќе го потпишат лидерите на СДСМ и на Беса, Зоран Заев и...

Хоџа: Беса ќе гласа за законот за ЈО, пратениците на ДУИ...

Движењето Беса ќе гласа за Законот за јавно обвинителство, најави на својот Фејсбук профил, генералниот секретар на партијата, Аријанит Хоџа, откако Артан Груби од...

Популарно