31 C
Скопје
среда, август 12, 2020
Tags бебиња

Ознака: бебиња

НЕОБИЧНО, НО ПРЕКРАСНО: Три сестри истовремено се породија – На свет...

Стефана, Дарија, Урош и Ања утрово се родија во Цетиње во интервал од два часа. Во целава „приказна“ не би било ништо необично доколку...

Не ги успивајте преку ден децата поголеми од 2 години, експертите...

Според Националната фондација за спиење, децата постари од две години треба да спијат од 10 до 13 часа во текот на денот. Но едно истражување...

Мајка роди близначиња со два месеци разлика

Во северна Италија се случи една ретка ситуација кога близначиња се родиле во временски интервал од два месеци. Имено, Алесандро се родил предвремено на 24...

Шокантно признание на медицинска сестра: Имам заменето околу 5000 бебиња, нека...

Елизабет Мваве е медицинска сестра која признала дека од забава, во текот на 12 години, додека работела во болницата The University Teaching Hospital во...

Ова ја потресе Србија: Во замрзнувач во болница пронајдени 13 бебиња

Во Општата болница во Краљево во замрзнувач се пронајдени 13 мртви бебиња, а директорот на оваа болница „Студеница“ во Краљево, д-р Зоран Мрвиќ денеска...

Монструм ја труел храната за бебиња во продавница: Во секоја тегличка...

Маж (54) е осуден во Германија на 12 ипол години затвор за обид за убиство, зошто ставал отров во храната за бебиња и возрасни. Обвинетиот...

Со нови методи ќе се спасуваат предвреме родените бебиња

Употребата на нови неинвазивни методи и лекови ја зголемува веројатноста за преживување на предвреме родените бебиња со мала родилна тежина, се скратува времето поминато...

И науката потврди зошто мажите се како бебиња кога ќе се...

Често се шегуваме со мажите дека се однесуваат како бебиња дури и при основна настинка. Ние ги обвинуваме за однесувањето како да е крај...

Смрт и хорор: Дури 35 бебиња починале на Гинекологија за 3...

Нов скандал ја тресе клиниката за Гинекологија во Скопје откако денеска „Фокус“ објави скандалозно истражување. Дури 35 новороденчиња починале за само три месеци или подетално...

Роднините на трите починати бебиња: Чекаме некој да сноси одговорност за...

Роднините на трите новороденчиња кои починаа на скопската Клиника за гинекологија и акушерство бараат одговорност за смртта на тројката и сметаат дека таа настанала...

Популарно