17 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags бебе

Ознака: бебе

ВИДЕО: Русинка со автомобил удри во количка со бебе и татко...

Едногодишно дете, хрватски државјанин, повредено е на 2. август во Будва, кога автомобил удрил во количка во која се возело детето. Човек, туркајќи количка со...

Жена роди бебе во такси, камерата снимила се

Камера во такси во Њујорк го сними моментот кога жена која се качила во такси за да биде однесена во болница за да се...

ФОТО: Македонскиот музички пар ја покажа ќеркичката – на кого личи...

Македонските фолк пејачи Анастасија Петреска и Владимир Поповски пред 6 месеци станаа родители на малата Андреа. Тие често објавуваат фотографии од нивните приватни и работни...

Дали во СФР Југославија биле украдени илјадници бебиња?

Илјадници мајки во земјите на екс Југославија се убедени дека бебињата им се одземени, прогласувани за мртви и продавани. Праксата била особено раширена во...

ТАЖНА СЛИКА НА АВТОПАТОТ- во тешка несреќа загинаа татко и ќерка,...

Татко и ќерка загинаа во страшна сообраќајна несреќа која утрово се случила на автопатот Ниш- Белград во 8:45 часот. Како што пренесуваат српските медиуми на...

Родители: Престанете да го правете ова кога вашето бебе е во...

Најголем дел од родителите „фрлаат“ тетра пелена или ќебенце над бебешката количка во лето за да го заштитат нивното малечко од силните сончеви зраци,...

Видео од кое нема да престанете да се смеете

Иако по некое непишано правило, малите дечиња плачат кога ќе ги однесете на бербер да ги шишаат, но како и во секое правило (па...

Змија се вовлекла во количката додека бебето спиело во неа

Последниве неколку години градовите се претворени во змијарници и кај нас, но и во соседна Србија. Секое лето порталите се полни со вести за...

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Овој мал супер херој има само 6 месеци...

Има само 6 месеци, а веќе 5 операции - 2 на главата и 3 на стомакот. Да бидеме хумани, да донираме и да му...

Родители си го заборавиле бебето во такси

Родители на новородено бебе во Германија го заборавиле бебето во такси со кое се враќале од болница. Хамбуршката полиција соопштила дека парот при излегување...

Популарно