0.4 C
Скопје
сабота, јануари 18, 2020
Tags бебе

Ознака: бебе

Родителите сакаа да се пошегуваат со овој подарок, но реакцијата на...

Родители сакале да се пошегуваат со својата ќеркичка па и го подариле „најлошиот Божиќен подарок досега“. Но, тие беа изненадени од нејзината воодушевена реакција, која...

Наполни 9 месеци: Пријовиќ објави фотографија од синот и ги разнежи...

Александра Пријовиќ пред 9 месеци стана мајка и на свет го донесе синот Александар. Тој веќе наполни 9 месеци, со што пејачката се пофали...

Новинарка од Драч поминала 60 часа на терен, во „куфер“ го...

Албанската новинарка Клодијана Хакај, од Драч, поминала 60 часа на терен и тоа со тримесечно бебе. Бидејќи останала без стан во земјотресот, мислела дека...

Родила син, го крстила, но цело време знаела дека нешто не...

Кога Меделиша Хискок забременила по втор пат, таа и нејзиниот сопруг едвај чекале да го дознаат полот на бебето. На првиот ултразвук докторите мислеле...

Пар посвои бебе со Даунов синдром- неговата реакција кон својата нова...

Еден од најголемите стравови на идните родители е дали детето ќе им се роди со некаков здравствен проблем. Се случува понекогаш тоа да се...

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Почина бебе старо еден месец- еве ги деталите

На 05.11. 2019 околу 07.00 часот во Полициска станица Драчево, од Итна медицинска помош било пријавено дека во домот на ул.„Пат за Китка“ починало...

Предупредување од „Икеа“: Ако го имате овој производ, веднаш вратете го

Шветската компанија за мебел „Икеа“ ги предупреди своите потрошувачи дека доколку купиле од лигавките за бебиња од производот MATVRA, веднаш да престанат да им...

Стручњаци препорачуваат: Храна што може да биде штетна за бебето

На децата треба да им се дозволи да ја истражуваат храната, но стручните лица предупредуваат дека има намирници кои треба да се избегнуваат додека...

Најслатките солзи и урнебесни реакции: Дечиња дознаваат дека ќе добијат брат...

„Мама е бремена“, „Ќе добиеш братче“, „Ќе ти родам сестричка“. Да, сите овие информации се прекрасни вести. Но, тие воопшто не им се допаѓаат на...

ВИДЕО: Русинка со автомобил удри во количка со бебе и татко...

Едногодишно дете, хрватски државјанин, повредено е на 2. август во Будва, кога автомобил удрил во количка во која се возело детето. Човек, туркајќи количка со...

Популарно