6.6 C
Скопје
вторник, март 19, 2019
Tags Баскерфест

Ознака: Баскерфест

Отворен 15. Интернационален фолклорен фестивал „Велес 2018“

На отворена сцена, во амфитеатарот на Младинскиот парк во Велес, синоќа свечено почна 15. јубилеен ИФФ „Велес 2018“. Претходно се одржа и традиционалното дефиле на...

Почнува „Баскерфест“ во Скопје

На плоштадот „Македонија“ вечер од 19 часот ќе почне 13. Фестивал на улични уметници „Баскерфест“ со дефиле на 20-ина учесници од земјава и од...

Позитивните вибрации на Баскерфест започнуваат од Охрид

Овој викенд ќе започне да патува караванот кој носи среќа- Баскерфест 2018. Првото улично шоу ќе се одржи во Охрид, во петок и сабота...


Популарно