0.8 C
Скопје
понеделник, јануари 20, 2020
Tags Барселона

Ознака: Барселона

ВИДЕО: Меси со голот во Прага испиша историја во ЛШ

Аргентинскиот волшебник во дресот на Барселона, Лиоенел Меси со голот кој го постигна вечерва против Славија Прага сруши уште еден рекорд во Лигата на...

(Видео) И во 2017 Вардар не беше фаворите против Барселона, а...

Ракометарите на Вардар го дознаа противникот во 1/2 финалето од Ф4 турнирот во Келн. Тоа добро познат противник со кого РК Вардар играше исто така...

Вардар и Барселона ќе играат во ударниот термин во Келн

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги соопшти термините за одигрување на натпреварте од „Фајнал фор“ турнирот во Лигата на шампионите во Келн. Барселона и Вардар на...

ФОТО: Еве кој македонски градоначалник уживаше на фудбалски меч од Лигата...

Полуфиналниот натпревар од европската Лига на шампиони меѓу Барселона и Ливерпул се одигра вчеравечер во главниот каталонски град. Популарниот стадиoн „Камп Ноу“, исполнет до последното...

Мајсторијата на Роналдињо и Меси – Пред 14 години Лео го...

За љубителите на Барселона, 1 мај е повеќе од празник на трудот. Ова е датум што ќе остане запишан во историјата на клубот со златни...

АДИОС РАФА: Нов пораз на Надал, нема да ја брани титулата...

Австриецот Доминик Тием го направи најголемото изненадување на АТП 500 турнирот во Барселона. Тој во полуфиналето го победи шампионот и 11 кратен освојувач на турнирот...

(Видео) Влезете во луксузниот дом на Меси – Купи стара куќа...

Асот на Барселона, Лионел Меси, е на прво место според заработувачката кај фудбалерите, па без проблем може да си дозволи луксузен живот. Кога ќе видите...

БОМБА во Шпанија: Гризман заминува од Атлетико Мадрид и потпишува за…

Антоан Гризман на лето сигурно ќе го напушти Атлетико Мадрид. Медиумите од Шпанија тврдат дека Гризман веќе ја прифатил понудата на Барселона! Барселона му испратила нова...

(Фото) Погодете кој е вистинскиот? Стоичков го фрли фудбалскиот свет на...

Легендарниот бугарски фудбалер Христо Стоичков предизвика вистинска дебата кога на социјалните мрежи постави фотографијата со својот "двојник". Голем број навивачи на Барселона ги фрли во...

(Видео) По толку години Фиго ја отвори душата – Зошто премина...

Цели 19 години поминаа од преминот на Луис Фиго од Барселона во најлутиот ривал Реал Мадрид. Трансферот одекна како бомба и ги налути каталонците кои...

Популарно