13 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Бараж

Ознака: Бараж

Ракометарките на чекор до бараж за Мундијал, утре во 20 часот...

Ракометарките на Македонија се на чекор до пласман во баражот за Светското првенство во 2019 во Јапонија, откако во решавачкиот втор натпревар од квалификациите...

Се случи невозжможното: Со гол во последната секунда Македонија обезбеди бараж...

По победата над Фарски Острови и поразот од Австрија, женската ракометна репрезентација на Македонија славеше над Исланд со 27:20 во рамките на натпреварот од...

Популарно