5.7 C
Скопје
сабота, декември 14, 2019
Tags Автомобили

Ознака: Автомобили

Од денес почнува обврската за задолжителна зимска опрема, еве што треба...

Согласно член 361 став (1) од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата моторните возила и мобилните машини кога учествуваат во сообраќај на пат,...

Подгответе го возилото обезбедете зимска опрема: Што треба да имате од...

Согласно член 361 став (1) од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата моторните возила и мобилните машини кога учествуваат во сообраќај на пат,...

Шилегов: Низ центарот на Скопје од наредната година нема да се...

Низ центарот на Скопје од наредната година нема да се движат автомобили. Градоначалникот Петре Шилегов за СДК вели дека во моментов работат на проектот потегот...

Запалени два автомобили на паркинг кај СЦ „Борис Трајковски“

На 16.08.2019 во СВР Скопје, било пријавено дека пред авто сервис на паркингот кај СЦ „Борис Трајковски“ настанал пожар во возило „БМВ“ со бугарска...

Холанѓаните секогаш ја отвораат вратата со десната рака кога излегуваат од...

Кога излегуваат од автомобилот, Холанѓаните не ја отвораат вратата со лева рака, туку со десната. Оваа едноставна промена на навиките која повеќето други возачи...

Вработените во АД „Водостопанство“ немаат плати – Директорот изнајмил возила за...

Вработените во АД „Водостопанство“ немаат плата додека актуелниот директор Илми Селами, кадар на ДУИ и поранешниот прв човек на Антикорупциската комисија од времето кога...

Истражување: Еве кои автомобили се магнет за спонзоруши

Луѓето, кои ги објавуваат своите фотографии со автомобили на сајтовите за запознавање добиваат 165% повеќе пораки од потенцијалните партнери отколку другите кои се без...

ВНИМАВАЈТЕ: Се чистат паркинзите за Папата – пајак службите во лов...

Надлежните органи ги замолија сите жители кои сакаат утре да ги возат своите автомобили да ги тргнат од паркинзите во Центар, поради доаѓањето на...

ВИДЕО: Вака се уништуваа македонските возила во Грција

Многу Македонци за продолжениот велигденски викенд заминаа во Грција, а некои од таму се вратија разочарани. Десетици семејства наместо да се вратат со убави...

Граѓаните сами ќе си плаќаат за новите регистарски таблички со ознаката...

Почнува примената на Република Северна Македонија во сите институции. За најмногу четири месеци Министерството за внатрешни работи треба да почне да издава нови регистарски...

Популарно