4.4 C
Скопје
среда, јануари 22, 2020
Tags Автомобил

Ознака: Автомобил

Уште еден сериски „sвep“ кој гази со 400 км/час – Бecна...

Прототипот наречен XP2, управуван од тест возачот Кени Брак во вселенскиот центар Кенеди на Флорида. Да потсетиме, рекордот на Ф1 стар речиси три децении беше 386,4...

Направете сами спреј за брзо одмрзнување на стаклата на автомобилот

Чистењето на ледот од ветробранското стакло на автомобилот знае да биде една од најдосадните работи во зима. Сепак постои едноставен начин да се победи...

На девојка и се запалил автомобилот во движење, со повреди од...

Во СВР Скопје вчера во 23.55 часот било пријавено дека на булевар „Трета македонска бригада“ во Скопје настанал пожар во патничко моторно возило „форд...

Османи бил во увид, а не во инспекција – Ќе си...

Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека во саботата бил во јавен увид за употреба на Законот за употреба на јазиците и оти не се...

Несреќа во скопско: Татко со автомобил го удрил својот 3-годишен син

На 28.08.2019 во 19:00 часот било пријавено дека во с.Љубин, скопско, И.В.(42) додека влегувал во неговиот двор со патничко моторно возило „Мазда“ со скопски...

Луда снимка од Белград: Мајка вози, а детето седи на прозор...

Шокантна снимка емитувала српската телевизија „Прва“ на која се гледа мајка како вози, а на совозачкиот прозор седи дете. Оваа снимка е направена во Белград,...

Таткото кој ги оставил децата во автомобил заминал на забава: Бил...

Трагедија била спречена кога биле пронајдени две заборавени и дехидрирани дечиња, брат и сестра на возраст од 7 и 4 години, заклучени во возило на булеварот...

Две деца оставени сами дехидрирани во автомобил, граѓани кршеле стакло за...

Две деца се најдени оставени сами вчера во автомобил марка „Алфа Ромео“ на паркинг на бул. „Видое Смилевски Бато“ дехидрирани. Граѓани алармирале, по што...

„Инфомакс“: Директорот на ДБКИ се развозува со службени возила на приватни...

Продолжуваат скандалите кои го следат Директорот на Дирекцијата за безбедност на класифицирани информации, Стојан Славески, пренесува „Инфомакс“. До нивната редакција пристигнале фотографии на кои, како...

Нема сопирачки за трошење пари: Вељко Ражнатовиќ се почести со нова...

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Веjко Ражнатовиќ, се пазарил за нов автомобил вреден 120.000 евра. Станува збор за нов модел BMW X7, со сите додатоци. Тој...

Популарно