16.5 C
Скопје
понеделник, октомври 14, 2019
Tags Автобус

Ознака: Автобус

Каменуван автобус на ЈСП, повредена патничка

На 28.08.2019 во 23:30 часот во СВР Скопје, И.Ј.(51) од с.Јурумлери, скопско, вработен како возач во ЈСП, пријавил дека автобусот со број 53 бил...

ВИДЕО: Објавена снимка од тепачката во автобус на ЈСП

Синоќа околу 22 часот во СВР Скопје бил приведен М.С. (32) од Скопје, кој бил во алкохолизирана состојба, поради нарушување јавниот ред и мир...

Драма во автобус на ЈСП: Пијан патник кршел предмети, па го...

На 27.08.2019 во 21:50 часот во СВР Скопје бил приведен М.С.(32) од Скопје, кој бил во алкохолизирана состојба, поради нарушување јавниот ред и мир...

Возачот ја исфрлил од автобус бидејќи била „непристојно“ облечена

Деветнаесетгодишната Швеѓанка Аманда Хансон е бесна поради потегот на „сексистички настроениот“ возач на автобус кој ја исфрлил од превозот во шведскиот град Малме, бидејќи...

ВНИМАВАЈТЕ: Дедо манијак се самозадоволува во автобус на ЈСП (ВИДЕО+18)

До нашата редакција попладнево пристигна видео на кое јасно се гледа како дедо во автобус на ЈСП Скопје се самозадоволува пред многуте патници. Станува збор...

ВИДЕО: Македонски автобус се запали на пат за Јадранско Море

Автобус на „Хафет турс“ кој се обраќал на релација Скопје – Сплит, утрово во 3 часот се запалил во возење во близина на црногорското...

Гумата само што не паднала: Вака денес вози автобус на „Дурмо...

Со гума која само што не испаднала и задушлив мирис на чад. Вака низ центарот на Скопје, на крстосницата пред зградата на Владата, вози...

Изгоре автобус кој носел ученици од Штип на екскурзија

Изгоре автобус на регионалниот пат Штип-Неготино, на клучката кон штипското село Пиперово, кој превезувал ученици на екскурзија. Повредени патници нема. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова...

Сообраќајка во Кривопаланечко: При судар со шлепер, автобус излетал од патот...

Денеска околу 19 часот на магистралниот пат А2  Куманово - Крива Паланка во близина на село Псача, општина Ранковце се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус и товарно моторно возило, по...

Автобус на ЈСП излетал од патот кај Матка, повредени неколку патници

Вчера во 18,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат с.Д.Матка-с.Г.Матка автобус „Јутонг“ на ЈСП, управуван од М.Б.(55) од Скопје излетал...

Популарно