2.6 C
Скопје
вторник, јануари 28, 2020
Tags Авионска несреќа

Ознака: Авионска несреќа

Авион удри во зграда на аеродром во Австралија: Му откажале кочниците...

Авион на авиокомпанијата „Кобам Авиејшн“ удрил во аеродромска зграда во Перт, Австралија, бидејќи за време на движењето по пистата на леталото му откажале кочниците,...

Бразилската ѕвезда Габриел Диниз загина во авионска несреќа

Еден од моментално најуспешните бразилски поп ѕвезди Габриел Диниз загина во авионска несреќа на 28-годишна возраст. Неговиот авион полетал од Салвадор, Бразил, во понеделникот, но...

ФОТО: Таа е најмладата жртва на трагедијата во Москва- малата Софија...

Авион на руската компанија Аерофлот пламна во неделата додека се обидуваше да слета во Москва. Во овој стравичен пожар загинаа 41 лице. Најмладата жртва...

По смртта на семејството: Бугарските обвинители ќе спроведуваат истрага за несреќата...

Обвинителството во Софија отвори предистражна постапка за уривањето на авионот „Цесна“ кај Солунска глава на 2-ри април кога загина четиричлено семејство од Бугарија. -Софиското обвинителство...

Откриена причината за падот на авионот кај Солунска глава

Силниот ветер бил причина за уривањето на авионот кај Солунска глава при што животот го загубија сите четири члена на семејство Бошнакови. Ова денеска го...

Мајката и двете ќерки целосно изгореле, телото на таткото било изгорено...

Телата на мајката и двете ќерки целосно изгореле во трагедијата која завчера се случи на Солунска глава, а телото на таткото, односно пилотот што...

Објавена аудио снимка од разговорот помеѓу Бошнаков и македонските контролори

Двајца обвинители вршат увид на авионот Цесна, кој вчера се урна кај Солунска глава, заедно со екипи на Министерството за внатрешни работи и судска...

ФОТО: Авион падна веднаш по полетувањето во Мексико

Авион со 80 патници и членови на екипажот во мексиканскиот град Дуранго, јавуваат локалните медиумите, пренесува Би-Би-Си. Авиокомпанијата Аеромексико напиша на социјалната мрежа Твитер дека...

Холивудскиот актер спречил можна авионска несреќа

Холивудскиот актер Мајкл Рапапорт имал драматично искуство во живо, кога патник на авионот со кој летал од Лос Анџелес до Хјустон се обидел да...

14 ГОДИНИ ОД АТЕНТАТОТ: На денешен ден загина претседателот на Македонија...

Во Македонија денеска ќе бидат одбележани 14 години од смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај Ротимље во...

Популарно