35 C
Скопје
вторник, август 4, 2020
Tags Аца Лукас

Ознака: Аца Лукас

Аца Лукас вљубен до уши го одврза ќесето: Пејачот потрошил 15.000...

Аца Лукас и неговата вереница Јована Дорошки заминаа на краток одмор од само пет дена, за што пејачот издвоил неверојатни 15 000 евра, открива...

Соња ѝ се обрати на девојката на Лукас: Натерај го да...

Аца Лукас има нова девојка, а фотографиите од вљубениот пар со брзина на светлината се раширија во регионот. Поранешната сопруга на Лукас нема ништо против...

Не се разделуваат, веќе не ја кријат љубовта: Ова е новата...

Аца Лукас конечно на јавноста и ја покажа новата девојка Јована, која блескала од среќа додека седела крај него. Досега Лукас ја криел од медиумите...

Аца Лукас прозборе за односот со Цеца Ражнатовиќ, откри дали се...

Аца Лукас и Светлана Цеца Ражнатовиќ долги години беа пријатели, а потоа наеднаш се отследија од социјалните мрежи. Пејачот и пејачката за ова не зборуваа во јавноста, а...

На Лукас му го запленуваат имотот: Фолкерот и неговата поранешна жена...

Пејачот Аца Лукас е во голем проблем поради долговите кои не ги исплатил, а поради кои Марина Туцаковиќ и нејзиниот сопруг го тужеле. Извршители...

(ФОТО) Хаос: Скопјанка си ги остави хулахопките на концертот на Аца...

По завршувањето на концертот на турбофолкерите Аца Лукас, Милица Павловиќ и Пеѓа Меденица во Скопје, салата „Борис Трајковски“ во Скопје е речиси демолирана, пренесе...

ФОТО: Аца Лукас се огласи по шокантната вест дека е изрешетан...

Не е реткост познатите личности да бидат прогласени за мртви на социјалните мрежи, што често предизивикува паника кај нивните најблиски и кај обожавателите. Овој пат,...

Прва заедничка фотографија: Аца Лукас го прослави 50-от роденден, а фановите...

Овој викенд познатиот пејач Аца Лукас наполни 50 години. Пејачот роденденот го прослави во семејна атмосфера во својот дом во друштво на најмилите, ќерка и...

Копија на пејачот: Ако не се сеќавате како изгледал Аца Лукас...

Пејачот Аца Лукас со првата сопруга Светлана има две деца, ќерката Милјана и синот Лазар. Иако не сака да се експонира во јавноста Лазар до...

Аца Лукас го прекина настапот, па заврши во болница

Српските медиуми јавуваат дека пејачот Аца Лукас во средата го прекинал натапот во Будва бидејќи му се слошило и завршил во болница. Пејачот имал проблем...

Популарно