31 C
Скопје
четврток, јули 16, 2020
Tags Арсим Зеколи

Ознака: Арсим Зеколи

Зеколи до СДСМ за Заев: Откачете го будалата пред да ве...

Директен апел  на екс дипломатот и политички аналитичар Арсим Зеколи до партијата на власт: “Ферски е да се каже навреме, за после да не...

Зеколи: Зоран Заев ги загуби албанските гласови

Во 2016 година не се случи револуција на граѓанството во Македонија, туку социјална (р)еволуција на Албанците во Македонија. Фактите, непријатни за СДСМ и за...

Зеколи: Не е до глупоста, до бесрамието е

После 4 месеци пандемија, познавам двајца починати, неколку заболени, индустрии цели пред распад, медицински стаф пред колапс. И сè уште треба да слушам/читам магариња...

Зеколи: Немам солидарност со СДСМ провокатори на „капиџик од дворот“

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи со порака на Твитер за тоа со кого се солидаризира, а со кого не во овие денови на борба со...

Зеколи: Не врви веќе тактика „ако непослушен, залепи му вмројна, геројна“...

Политичкиот аналитичар и поранешен македонски амбасадор во ОБСЕ и НАТО, Арсим Зеколи го коментира начинот на справување со коронакризата во Македонија, со акцент на „алергијата“...

Зеколи за Костадинов: Прототип на бездушен, дехуманизиран политички младинец

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи реагира на објавата од портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, кој го нападна ВМРО-ДПМНЕ за критиките кон власта за економските мерки во...

Зеколи: Друже Заев, кажи ни кога е датумот за да ти...

Сакам да бидам меѓу првите кои ќе му честитаат на Заев за почетокот на преговори со ЕУ, вели политичкиот аналитичар и поранешен абасадор Арсим...

Зеколи: Пристапот на СДСМ и ДУИ со форсирање и пумпање на...

Датумот за отпочнување на преговори со ЕУ може да влијае врз изборите, но ни приближно толку колку што СДСМ посакува, рече Арсим Зеколи во...

Зеколи: Заев е свесен дека кај Македонците има еден голем сочен...

Политичкиот аналитичар и коментатор Арсим Зеколи ги коментира денешните изјави на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој денеска изјави дека е незаконска одлуката на...

Зеколи: Законот ќе помине… Млади, селете се, бегајте!

Политичкиот аналитичар и поранешен македонски амбасадор, Арсим Зеколи на Твитер сподели свое мислење за „перспективите“ што ги отвара Законот за јавно обвинителство кој денеска...

Популарно