-0.3 C
Скопје
вторник, февруари 25, 2020
Tags Арбен Таравари

Ознака: Арбен Таравари

Таравари за гушкањето со Мицкоски: Мурто Амнестија запнал со Гостивар

Откако Заев вечерва во интервјуто за 360 Степени ја коментираше изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека при посетата во Гостивар му пришле...

Таравари: По изборите ДУИ ќе биде опозиција – промените на Косово...

По следните избори ДУИ ќе биде опозиција – промените на Косово ќе се пресликаат и во Македонија. Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен...

Таравари: Да се назначи техничка влада и да се огранизираат предвремени...

Генералниот сектерат на Алијанса за Албанците и градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, се огласи по третото продолжение на снимките за аферата „Рекет“. –Оваа Влада веќе...

Таравари: Почитуван „доценте” врати ги ингеренциите, јавно извини се и поднеси...

Градоначалникот на Општина Гостивар Арбен Таравари преку социјалните мрежи ја објави пресудата на Управниот суд со која се поништува решението на Министерот за образование...

Таравари: Против мене се министерот за образование и премиерот кој знае...

Последното одземање на ингеренциите во делот на образованието не во склад со законските прописи, велат од локалната власт во Гостивар. Градоначалникот Арбен Таравари смета...

Таравари: Место да се охрабрат, кај нас се казнуваат луѓето кои...

Градоначалникот на Гостивар и поранешен министер во владата на Зоран Заев, Арбен Таравари, остро реагираше на веста за покренатата дисциплинска постапка против Ѓорѓи Илиевски,...

Интервју на Таравари за „Лидер“: За метлата, датумот за преговори, за...

Градоначалникот на Гостивар и екс министер во владата на Зоран Заев, Арбен Таравари посакува метлата на премиерот да заигра онаму каде што се предизвикува...

Таравари: Ако коалицираме со Алтернатива и БЕСА ќе го поразиме ДУИ...

Таравари вечерва е гостин во КликПлус на ТВ21. Арбен Таравари се осврна на ДУИ. – „Ако се решиме да направиме коалиција со Алтернатива и со...

Таравари: Метлата на Заев започна во Гостивар, поставуваат присилни директори

„Метлата на Заев, започна од Гостивар“-обелоденува градоначалникот на општината. -Денеска се поставени нови присилни директори по училиштата, по 6-ти пат се менуваат директорите во училиштата...

Османи: Гласаа 200.000 Албанци; Таравари: Не е точно, гласаа 110.000 Албанци

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар османи од студиото на „Телма“ истакна дека во вториот круг од претседателските избори гласале околу 200.000 граѓани од албанска етничка...

Популарно