14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags Апсење

Ознака: Апсење

ФОТО: Полицијата го уапси познатиот криминалец близок до Заев и Спасовски!

Полициските сили на СВР Скопје синоќа го уапсиле Нафи Абдиоски, познат криминалец близок со лидерот на СДСМ Зоран Заев и техничкиот премиер Оливер Спасовски,...

Владината пропаганда зариба: Лажна е информацијата дека се апсат соработници на...

Дел од медиумите блиски до власта објавија дека во тек се апсења на високи полициски службеници во Министерството за внатрешни работи, од екипата на...

Министерство за правда демантира: Груевски не е уапсен, се бара негова...

Министерството за правда демантира дека поранешниот премиер и екслидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој избега во Унгарија, е уапсен. „Демантираме уште една од многуте лажни...

„Инфомакс“: Уапсениот македонски државјанин во Србија, другар на Заев и Ахмети

Шефшет Демировски најверојатно е уапсениот македонски државјанин кој од фабриката за оружје „Први Партизан“ од Ужице крадел трговски тајни и документи за производство на...

Ременски оставен да игра „Џандар збира“: Скандалозен молк од МВР по...

Јовче Ременски оставен да си игра „Џандар збира“ со карти, наместо да одговара за фактот што си дозволи да најавува апсења преку Фејсбук. Скандалозните најави...

Мицковски за СДСМ: Кутри они сакаат Мијалков да бидат, од понеделник...

Граѓанскиот активист и поранешен функционер на СДСМ Ивор Мицкоски, на Фејсбук напиша дека од СДСМ сакаат да бидат како Мијалков, откако Јовче Ременски преку...

Пејачката се пошегува: Кој се изгорел на Катица, ќе дува и...

Откако на Твитер се рашири шегата дека наместо Катица по грешка е уапсена Биба, поради огромната сличноста во изгледот меѓу специјалната јавна обвинителка, Катица...

Горазд Росоклија: SCHADENFREUDE – РАДОСТ ЗАРАДИ АПСЕЊЕ

РАДОСТ ЗАРАДИ АПСЕЊЕ - SCHADENFREUDE Терминот опишува личност која наоѓа задоволство во несреќата на друг. Сосема е небитно дали тој друг „заслужено“ или „незаслужено“ е...

„Уапсена Катица Јанева, нека се подготви Заев“: Медиумите од регионот за...

„Обвинителството бара притвор за Јанева“, „Македонската специјална обвинителка во притвор поради аферата Рекер“, „Уапсена Катица Јанева, општ хаос во Македонија, нека се подготви Заев“. Ова...

Панчевски: Глума или реалност, времето ќе покаже – Октоподот пак ќе...

ГЛУМА ИЛИ РЕАЛНОСТ, ВРЕМЕТО ЌЕ ПОКАЖЕ! Алфите како да ја носат на кафе со локум и отворија врата од возилото...Лисици нема се е фарса... Сега не...

Популарно