23 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Антонио Милошоски

Ознака: Антонио Милошоски

На лагата и се кратки нозете: Димитров ширел лажни вести за...

Министерот за надворешни работи Никола Димитров ширел лажни вести кога јавно на телевизија тврдел дека вториот на листата на кандидати на опозицијата во изборната...

ФОТО: Антонио Милошоски позитивен на Ковид-19, хоспитализиран на Инфективна клиника

Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил информираше дека е хоспитализиран. Почитувани пријатели, Денес околу 16ч од домашна изолација бев примен на Инфективната клиника, заради повеќедневна...

Милошоски: Декември 2017-та Оливер Спасовски Обиџуко ги лажеше граѓаните дека ќе...

Декември 2017та Оливер Спасовски Обиџуко ги лажеше граѓаните дека ќе продаде Мерцедес за болничка опрема! напиша на Фејсбук, Антонио Милошоски и го сподели лажното...

ВИДЕО: Милошоски за „парадоксот на СДСМ“ во 43 секунди

Поранешниот министер за надворешни работи и досегашен пратеник Антонио Милошоски во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија го опиша парадоксот на СДСМ во...

Милошоски: Заев, Димишков и Димишкова трговци на притвори со пари?

И денес би сакал да се осврнам на аудио снимките на сега веќе популарниот адвокат Димишков и неговата моќна сестра судијка г-ѓа. Димишкова, истакна...

Милошоски: Од денешна гледна точка, Хан „баш го брига“ и за...

Поранешниот македонски министер за надворешни работи Антонио Милошоски се осврна на екскомесарот за проширување на Европската унија, Јоханес Хан, по пресудата за бившата шефица...

Милошоски: Апсурдно е нереализираниот нобеловец Заев да добие награда, кога поради...

Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва гостуваше во емисијата „Заспиј ако можеш“ каде што посочи дека апсурдно е Заев да добие награда за постигнувања во...

Милошоски: Луѓе кои што гласале на последните избори за Заев, денес...

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“, гостуваше Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ кој што посочи дека има луѓе кои што гласале за Заев, а денес...

Милошоски: Заев треба кривично да одговара затоа што тврдеше дека вируот...

Зоран Заев треба кривично да одговара,овој неурамнотежен политичар на 1 јуни рече дека “вирусот слабее во неговиот ефект” и со тоа ги изманипулира граѓаните...

Милошоски: Изјавите на обвинетите се основано сомнение за соучество на Заев...

Денешната прес конференција се однесува на завршните зборови на првообвинетиот и второобвинетата во случајот Рекет, најголемата финансиска и рекетарска афера во независна Македонија, рече...

Популарно