18 C
Скопје
недела, август 9, 2020
Tags Антонио Конте

Ознака: Антонио Конте

Конте, Анчелоти, Раниери и Манчини во трка за италијански селектор

Четири звучни тренерски имиња се споменуваат како потенцијални наследници на Џамперо Вентура кој доби отказ по неуспешните квалификации за Мундијалот во Русија. Името на новиот...

Конте: Ја преземам одговорноста за погрешната тактика

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте по ремито со Рома (3:3), изјави дека потегот да ја промени тактиката е погрешен и дека тој е одговорен...

Конте потпиша нов договор со Челзи

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте потпиша нов договор со англискиот шампион. Италијанецот кој ги предводеше „сините“ до шампионскиот трофеј има актуелен договор на со тригодишна...

Конте кажа ДА – го презема Интер?

Италијанските медиуми веќе неколку дена шпекулираат дека Антонио Конте би можел да се врати во Италија и да седне на кормилото на Интер. Весникот „Тутоспорт“...

Популарно