3.4 C
Скопје
сабота, јануари 25, 2020
Tags Анкета

Ознака: Анкета

Граѓаните имаат најголема доверба во Мицкоски, покажува анкетата на Рејтинг.мк

Граѓаните имаат поголема доверба во претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во однос на премиерот на владата од СДСМ Зоран Заев покажува анкетата објавена од...

Анкета на ИПИС: ВМРО-ДПМНЕ победува на наредните избори!

Институтот за Политички Истражувања од Скопје (ИПИС) спроведе кратко истражување во периодот помеѓу 2 и 6 Декември 2019 на 1121 полнолетни испитаници на ниво...

Анкета на Детектор: Граѓаните на јавното здравство му дадоа оценка „два...

2,47 е средната оценка на скалата од 1 до 5 која граѓаните ја дадоа за квалитетот на јавното здравство, покажува последното истражување на јавното...

Анкета на ТВ21: Граѓаните на иста линија со претседателот – И...

ТВ 21 во својата теренска анкета ги прашува граѓаните, дали и тие како и претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, размислуваат да се иселат од...

Дури 86,2% од Македонците сметаат дека има корупција и криминал во...

Огромен број од граѓаните сѐ уште не се политички определени, расте незадоволството од власта, од судството, од економската состојба во државата, расте невербата дека...

Момироски: Според анкетите и трендовите ВМРО-ДПМНЕ сигурно победува на нередните избори

Во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија новинарот Горан Момироски изјави дека според него нема дилема кој ќе победи на следните парламентарни избори. –...

Заев: СДСМ наспроти ВМРО-ДПМНЕ води со три отсто во анкетите

Коалиционите партнери на СДСМ се согласни дека мора да продолжи европеизацијата на државата и покрај негативниот исход од Брисел. На вечерашниот состанок на премиерот...

Анкета на „Europe Elects“: ВМРО-ДПМНЕ 42.6 %, СДСМ 36.6 %

Ако изборите во Република Македонија се одржат утре, ВМРО-ДПМНЕ ќе извојува убедлива победа со 6 проценти предност пред СДСМ, што е за повеќе од...

АНКЕТА: Скоро 95% етнички Македонци и само 12% етнички Албанци го...

Убедливо мнозинство граѓани смета дека Гоце Делчев бил етнички Македонец, покажува последната анкета која за потребите на Детектор ја изработи Институтот за политички истражувања...

ВМРО-ДПМНЕ: Политичката кариера на Заев е завршена, а поразот за СДСМ...

Македонија тоне во криминал и корупција од денот кога Зоран Заев седна во премиерската фотелја. Аболицираниот Заев и криминално-рекетарската банда со која тој раководи...

Популарно