24 C
Скопје
вторник, јули 7, 2020
Tags Ангела Меркел

Ознака: Ангела Меркел

Шок во Германија: Наследничката на Меркел во ЦДУ нема да се...

Анагрет Крамп-Каренабуер, лидерката на Христијанско-демократската унија (ЦДУ) на канцеларката Ангела Меркел и нејзина штитеничка нема да се кандидира за канцелар на следните избори, што...

Меркел не ја прифаќа дијагнозата на Макрон за НАТО

Германската канцеларка Ангела Меркел го отфрли мислењето на францускиот претседател Емануел Макрон кој изјави дека „НАТО е на смртна постела“ и посочи дека такви коментари...

„Ла Верита“: Заев вмешан во рекетот, ургирал кај Рускоска да се...

Весникот „Лаверита“ објави текст под наслов „Искри помеѓу Париз и Берлин поради Скопје. Канцеларката пробува да го спаси Заев.“, а во поднасловот дополнува: Со стоп...

Меркел: Шансите на Северна Македонија да добие датум не се добри

Шансите за постигнување согласност на Самитот на ЕУ за давање датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија не се добри, оцени...

Меркел со наведната глава – Макрон вечерва повторно ни кажа НE...

Францускиот претседател Емануел Макрон пред малку на прес конференцијата со германската канцеларка Ангела Меркел во Тулуз го повтори ставот дека нема да има проширување...

ВИДЕО: Почна средбата Макрон – Меркел, канцеларката ќе се обиде да...

Францускиот претседател, Емануел Макрон ја пречека Ангела Меркел во префектурата на градот Тулуз, пред почетокот на нивната билатерална средба, по што ќе се одржи...

ВИДЕО: Макрон ја пречека Меркел во Елисејската палата

Францускиот претседател, Емануел Макрон ја пречека германската канцеларка Ангела Меркел во Елисејската палата во Париз, објави АФП. Се очекува Макрон и Меркел да разговараат за...

Николоски за средбата Меркел-Орбан: Нивните политики за економски развој и демохристијански...

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека Европа нема да биде обединета без државите од Западен Балкан. Меркел ова го изјави по средбата со унгарскиот...

Меркел и молдавската премиерка седеа додека се изведуваа химните

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска повторно седеше додека се интонираше националната химна, по трите неодамнешни инциденти во кои нејзинотo тело се тресеше додека стоеше...

Експерт за читање од усни откри што повторуваше Меркел додека се...

Експертот за читање од усни за радиото Antenne Bayern, тврди дека германската канцеларка за време на третото тресење во јавност, Меркел ги повторувала зборовите:...

Популарно