25 C
Скопје
понеделник, јули 13, 2020
Tags Андреј Жерновски

Ознака: Андреј Жерновски

ВИДЕО: Жерновски контра Спасовски и Димитров: Мизрахи немала обврска да ја...

Заменикот-министер за надворешни работи, Андреј Жерновски тврди дека министерката за Труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, немала обврска да ја менува таблата со Република...

Андоновски до Жерновски: Да земете атлас и да ги поднаучите знамињата...

Добро би било, затоа што сте во дипломатија, да земете атлас и да ги поднаучите знамињата, му порача Стефан Андоновски, советник за меѓународни односи...

(ФОТО) Нов гаф: Жерновски му се заблагодари на Јемен за ратификацијата...

Заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски денеска официјално и се заблагодари на Владата на африканската држава Јемен 🇾🇪 за ратификација на протоколот за влез во...

Комедија од дипломатија: Наместо на Холандија, Жерновски се заблагодари со знамето...

Го сменила Холандија името или не, нам ништо не ни менува. И онака нашата комедија од дипломатија и очаен протокол нема да ја сменат...

Жерновски амбасадор во Женева?

Заменик-министерот за надворешни работи Андреј Жерновски, според дипломатски извор од МНР, ќе биде идниот амбасадор на Македонија во Мисијата при Обединетите нации во Женева. Откако...

Обвинетите од „Насилство во Центар“се сомневаат дека „Рекет“ ги засега и...

Слика на која се ракува Андреј Жерновски со Бојан Јовановски денеска покажа Александар Трајковски, еден од обвинетите за „Шлаканиците во Центар. Трајковски пред медиумите изјави...

ВИДЕО: Додека пука „Рекет”, Жерновски и Перо Антиќ лумпуваат по кафеани!

Необично видео се појави на социлната мрежа Инстаграм на кое се гледа како ужива едно друштво поврзано со владејачката елита. Додека македонската јавност е згрозена...

Жерновски: Или ќе расчистиме кој сè е вмешан, или ќе си...

Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски во својот став за актуелната состојба меѓудругото истакнува: Сите што директно или индиректно се вклучени во збиднувањата на...

Ивор Мицковски: Што се случува кога боемски профитери ќе ги ставиш...

Андреј Жерновски е актуелен заменик министер за надворешни работи на Република Македонија кој дојде на оваа функција од местото градоначалник на скопската општина Центар....

Шиповиќ: Со што го задолжи Жерновски СДСМ за да добие функција?

Поранешниот претседател на општинската организација на СДСМ во центар и експретседавач на Советот на општината, Мирослав Шиповиќ, на неговиот фејсбук профил жестоко реагираше на...

Популарно