11.8 C
Скопје
понеделник, февруари 24, 2020
Tags Андре Риу

Ознака: Андре Риу

8.000 посетители на концертот на Андре Риу во еден глас ја...

Во тричасовното магично музичко патување со романтични валцери, музика од славните филмови и мјузикли, опери и оперети како „Несун Дорма“, „Маршот Радецки“, „Ода на...

ВИДЕО: Слушнете како звучи „Македонско девојче“ во изведба на оркестарот на...

Современиот крал на валцерот, светската ѕвезда Андре Риу најавува спектакуларен концерт во Скопје… На 6-ти јуни, годинава, за прв пат во Македонија, концерт во живо...

Популарно