2.1 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags амнестија

Ознака: амнестија

„Заев со уцени, закани и поткуп се обидува да обезбеди поддршка...

Република Македонија и законодавниот дом не смеат никогаш повеќе да бидат заложници на криминалот, изнудите и тргувањето со националните интереси. Како што шверцерски, преку...

Амнестија за Заев, Катица и Боки 13 – Доживотен мандат за...

Амнестија за Зоран Заев, Катица Јанева и Боки 13 е главната цел на инсистирањето на СДСМ да се донесе новиот закон за јавно обвинителство,...

Факти на денот: Филипче рекетар број еден, партијата на амнестираниот Заев...

Денешниот ден го одбележаа низа на настани, а според ВМРО-ДПМНЕ ова се топ петте фактите кои што го одбележаа истиот: 1. Советник на министерот за...

Рускоска: Одлуката на Уставниот суд може да ги амнестира сите за...

Доколку Уставниот суд иницијативата ја разгледува по однос на одреден член од целиот Закон за амнестија и оцени дека е вонуставен, според обвинителката Вилма...

ВМРО-ДПМНЕ бара забрана за секое лице кое ќе добие амнестија да...

Откако Зоран Заев дојде на власт  секоја пора во општеството е силно криминализирана. Во Македонија денес имаме срушен правен и економски систем, благодарение на...

Мицкоски го вади на чистина Заев: Темата со амнестијата е измислена...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес предложи да биде забранета амнестијата за политичарите. -Да се отвори дебата, да се консултира правната фела и да се...

НОВА ПОТВРДА: Власта ги амнестираше обвинетите пратеници од 27 април сè...

После вчерашната изјава на министерката за правда Рената Дескоска дека закон за амнестија кој што беше донесен во тоа време и чекорите кои се...

Ѓорчев: Треба да има амнестија за 27-ми април

Пратеникот Влатко Ѓорчев при денешната собраниска расправа на која се дискутираше и за новиот министер за инвестиции, Хисен Џемаили, побара амнестија за осудените за...

ВМРО-ДПМНЕ: Русковска четири месеци кова план како да го амнестира Заев

Четири месеци откако е пријавен случајот со милионскиот рекет, ЈО единствено што прави е обид да ја убеди јавноста дека Боки 13 бил толку...

Пендаровски: Немам намера да го амнестирам Заев ако направил криминал

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го сфаќа како амнестија за...

Популарно