25 C
Скопје
четврток, јули 9, 2020
Tags Амандмани

Ознака: Амандмани

СДСМ ќе ги убедува ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ да ги повлечат амандманите...

Претседателот на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците Александар Кирацовски најави дека на 25 декември ќе закаже јавна расправа за изменување...

Ристовски: Измените што ќе ги договориме со опозицијата ќе бидат вметнати...

Заменик-министерот за правда Оливер Ристовски по средбата во Владата меѓу претставници на Владата и опозицијата за Предлог-законот за јавното обвинителство, со кој треба да...

Заев: Ги прифаќаме сугестиите на ВМРО-ДПМНЕ за законот за СЈО

Изработена е нова верзија за законот за СЈО, во која во одредени сегменти се прифаќаат голем дел од сугестиите на ВМРО-ДПМНЕ и веќе се...

ВМРО-ДПМНЕ: Дескоска да одговори зошто не го отвора сопствениот маил, на...

Реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението од Министерството за правда ви ја пренесуваме во целост: На Рената Треневска Десковска на 26 март во 16 часот 19...

Зборот „македонско” не одговарал – најмногу амандмани поднесени за државјанството

До Собранието на Република Македонија во законскиот рок пристигнале седум амандмани на предлог-амандманите на Уставот и тоа два од Алијанса на Албанците, еден од...

Два нови амандмани од Алијанса за Албанците, во едниот се брише...

Пратениците на Алијанса за Албанците доставија амандмани со кои бараат во уставниот закон, покрај другите држави со кои се граничи Македонија, да се додаде...

Ѓорчев со апел до владата и пратениците на СДСМ: Прифатете барем...

Апелирам до вас министре Тевдовски да го прифатите овој амандман од пратениците на БЕСА, кој се однесува за водовод во село Визбегово во општината...

По 20.000 денари им искеширала Владата на експертите што самата ги...

20000 денари – по толку им искеширала Владата на експерти што самата ги избра и покани да учествуваат во петте јавни дебати за уставните...

Силјановска: По усвојувањето на амандманите ние нема да можеме никаде да...

Професоката од Правниот факултет „Јустинијан Први“, Гордана Силјановска Давкова во интервју за ПресингТВ истакна дека постапката со референдумот е „правен вампиризам“ и дека одлуката за почеток...

Каракамишева до СДСМ: Ваша сопственост ли е АСНОМ па да ја...

Откако премиерот Заев посочи дека Охридскиот рамковен договор ќе биде дел од преамбулата на Уставот, а пак, дел од АСНОМ се брише, на социјалните мрежи...

Популарно