30 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Алтернатива

Ознака: Алтернатива

Зијадин Села најави затворање на казината и кладилниците во Македонија

Доколку Алијансата за Албанците и Алтернатива победат на парламентарните избори, игрите на среќа ќе бидат дозволени само во хотели со 5 ѕвезди, порача претседателот...

ФОТО: Командант Шпати од ДУИ премина во Алтернатива на Гаши

Поранешниот пратеник од редовите на ДУИ, Хајрула Мисини, познат како командант Шпати, премина во редовите на Алтернатива на Африм Гаши. Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши,...

Села и Гаши и официјално заедно на избори

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на...

Алијанса за Албанците нуди коалиција на Беса и Алтернатива, ќе чека...

Алијанса за Албанците ќе прати писмена понуда до партиите Беса и Алтернатива со цел да ги повика на предизборна коалиција, најави вечерва по завршуавњето...

Алтернатива, Беса и Алијанса за Албанците бараат уставни промени за албанскиот...

По заклучоците на Венецијанската комисија реагираа албанските политички партии Алијансата за Албанците, Движењето Беса и Алтернатива. Тие имаат единствен став, односно дека Албанците не се...

Колумна на Џејсон Мико: Како што гледаме, излезе дека сепак имало...

Разните самити на ЕУ завршија и… гледаме дека сепак имало алтернатива. Во изминатите две и пол години Македонците беа изложени на неподносливо малтретирање од Зоран...

Алтернатива со предлог Фатиме Фетаи да го води новото Обвинителство

Во моменти кога треба да се избира ново име кое треба да раководи со новото JO за гонење на организиран криминал и висока корупција,...

Таравари: Ако коалицираме со Алтернатива и БЕСА ќе го поразиме ДУИ...

Таравари вечерва е гостин во КликПлус на ТВ21. Арбен Таравари се осврна на ДУИ. – „Ако се решиме да направиме коалиција со Алтернатива и со...

БЕСА повеќе нема пратеници во Собранието- Заминаа во Алтернатива

Пратениците на Алтернатива предводена од Африм Гаши вчера и официјално доставиле до претседателот на Собранието Талат Џафери дека ќе дејствуваат како претставници на новата...

Популарно