6.6 C
Скопје
вторник, март 19, 2019
Tags алое вера

Ознака: алое вера

Осум тајни на Индијките за раскошно бујна и здраво одржана коса

Меѓу повеќето нешта по кои се познати жените од Индија е и нивната здраво одржувана и раскошна бујна коса. А тајните за негата на...

Египетски рецепт за кожа без брчки

Магичната сила на етеричните масла врз кожата и организмот како целина е откриена уште во древните времиња. Така на пример, Египќаните биле познати по...

Домашен освежувачки спреј за лице

Ладниот воздух наутро е сигурен начин да се разбудиме. Но во попладневните часови често пати губиме енергија. Ако имате потреба од брзо освежување, може...


Популарно