24 C
Скопје
вторник, јули 7, 2020
Tags Алијанса за Албанците

Ознака: Алијанса за Албанците

Зијадин Села најави затворање на казината и кладилниците во Македонија

Доколку Алијансата за Албанците и Алтернатива победат на парламентарните избори, игрите на среќа ќе бидат дозволени само во хотели со 5 ѕвезди, порача претседателот...

Таравари: Менувањето на имињата на училиштата во Чаир е смешен чин...

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари на денешната прес-конференција истакна дека менувањето на имињата на неколку училишта во Општина Чаир е смешен...

Села и Гаши и официјално заедно на избори

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на...

Алијанса за Албанците нуди коалиција на Беса и Алтернатива, ќе чека...

Алијанса за Албанците ќе прати писмена понуда до партиите Беса и Алтернатива со цел да ги повика на предизборна коалиција, најави вечерва по завршуавњето...

Алијанса за Албанците бара надлежните органи да докажат дали Филипче е...

Случајот „Рекет“ стана уште покомплициран поради фактот што се инкриминираат и други државни функционери, реагираат од Алијанса за Албанците. Нивното соопштение го пренесуваме во целост: „Еден...

Алтернатива, Беса и Алијанса за Албанците бараат уставни промени за албанскиот...

По заклучоците на Венецијанската комисија реагираа албанските политички партии Алијансата за Албанците, Движењето Беса и Алтернатива. Тие имаат единствен став, односно дека Албанците не се...

Села: На 11 декември Собранието да го ратификува протоколот за членство...

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, на денешната прес-конференција најави дека Алијансата за Албанците, како политички субјект, бара ратификувањето на протоколот за членство...

Таравари: По изборите ДУИ ќе биде опозиција – промените на Косово...

По следните избори ДУИ ќе биде опозиција – промените на Косово ќе се пресликаат и во Македонија. Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен...

Зијадин Села за „Ора Њус“: Потребни се предвремени избори

Претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села, во вклучување преку скајп за РТВ Ора рече дека во Северна Македонија треба да има предвремени избори. Според Села,...

Алијанса за Албанците: Што побрзо да се случат предвремени парламентарни избори

Специјалното јавно обвинителство беше последната надеж во државата дека еднаш засекогаш ќе почне судството да се дели од политиката и ќе биде професионално тело...

Популарно