-0.2 C
Скопје
вторник, јануари 21, 2020
Tags Али Ахмети

Ознака: Али Ахмети

Ел Чека му испрати закана на Али Ахмети – Ја допревте...

Ел Чека на Фејсбук напиша: „Допревте едно 3-годишно девојче, ја допревте мојата внука како што ми се заканивте, сега не очекувајте добро однесување, не...

Зеколи: Јуначево зајашко и под јорган е yпpпано од странски обвинитeл

Аналитичарот Арсим Зеколи смета дека последна шанса за пpaвда во Република Македонија е обвинитeл странец, идеја од која е пpeплашен Али Ахмети. Jа извлекоа Кате...

„Лајм“: Ова е фотографијата која нема да им се допадне на...

Весникот „Лајм“ објави фотографија од високиот партиски функционер Фатмир Бесими кој е фотогарфиран во друштво на српскиот генерал Љубиша Диковиќ. Господине Али, Лајм сѐ уште...

Ахмети бара неговите опоненти да се оградат од „бомбите“ за ДУИ

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети ги предупреди сите негови политички противници да се оградат од „бомбите“ што се споделуваат за неговата партија. Тој вели дека...

Ел Чека му се закани на Ахмети: Ќе те убие албанска...

Кичевскиот бомбаш кој живее во Чикако, Ел Чека на Фејсбук излезез со директна закана по живот до лидерот на ДУИ Али Ахмети, испровоциран од...

Да направиме некои пари, разговараат Али и брат му Фекри Ахмети...

Кичевчанецот со прекар Ел Чека кој од Чикаго, САД објавува прислушувани материјали ја објави можеби најсилната аудио бомба досега. Од тоа што може да се...

Ел Чека со нова „бомба“: Братот на Али Ахмети и Муса...

Кичевецот А.Ш., кој стои зад псевдонимот Ел Чека синоќа на еден од своите Фејсбук профили објави нова аудио-бомба, во која се зборува како се местaт тендери...

Села се поблиску до Ахмети: Бомбите на Ел Чека го стопија...

Бомбите на Ел Чека го стопија рејтингот на ДУИ, пишува Лидер, пренесувајќи анализа на весникот Независен. –Најновата анкета изработена од „М-проспект“ покажува дека во албанскиот блок...

Зошто законите не важат за „големите ѕверки“?

Отворено писмо од инспекторот Ѓорѓи Илиевски до премиерот Зоран Заев и до „вториот премиер“ Али Ахмети. Писмото ви го пренесуваме во целост. Верувам дека лично сте...

„Тетова Сот“: Заев коленичи пред Ахмети, не успеа да ги смени...

Македонскиот премиер, Зоран Заев, падна на колена пред Али Ахмети. Иако тој цело време зборуваше дека ќе го промени владиниот кабинет, па дури и...

Популарно