-1.9 C
Скопје
вторник, февруари 25, 2020
Tags Али Ахмети

Ознака: Али Ахмети

Фетаи кон Ахмети за „Смилковско езеро“: Како Вие како лидер на...

Порталот СакамДаКажам, пренесе дел од тоа како се одвивал денешниот распит на сведокот Али Ахмети од страна на обвинителката Фатиме Фетаи за случајот „Монструм“,...

Ахмети за „Смилковско езеро“: Стравуваме да не дојде до судиpи и...

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на денешното сведочење за случајот „Монструм“ кака дека за петкратното убиство кај Смилковкото Езеро дознал наредниот ден и оти...

Ахмети ќе сведочи за „Смилковско езеро“, Османи бил на службено патување

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети и обвинителот Џелал Бајрами, ќе сведочат на следното рочиште за случајот „Moнcтрум” за петкратно убиcтвo во близина на Смилковското...

Клучен ден за потврдување на договорените избори: Средби на Мицкоски со...

На една недела пред очекуваното формирање на техничката влада, претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе одржи средби со премиерот и лидер на...

Ахмети: Oдложување на терминот за изборите e невозможно – за тоа...

12-ти април е договорен консензус.  За да се одложи овој изборен термин ќе треба да биде одложен со договор од сите партии, порача лидерот...

В сабота средби на Мицкоски со Заев и Ахмети за техничката...

Во сабота во 17 часот во зградата на македонската влада ќе се сретнат лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев, дознава „Алфа“...

Ахмети ги отстрани Дураки, Бесими, Џафери од најтесното раководство на партијата

Вицепремиерот Садула Дураки, некогаш десната рака на Али Ахмети, Муса Џафери, контроверзниот Бекир Асани, поранешниот вицепремиер Хазби Лика… од вчера не се дел од...

Ахмети: Без Охридскиот договор никој нема да не има за партнер

На Четвртиот изборен конгрес на ДУИ, вечерва Али Ахмети повторно е избран за лидер на партијата. За него гласаа повеќе од 800 делегати кои...

Џокерот на Ахмети – пратеничките мандати да се делат според пописот...

Освен над 6.000 амандмани кои ДУИ досега ги стокми за да не помине предлогот за измени на Изборниот законик во делот на изборниот модел,...

Ахмети: Коалицијата со СДСМ функционира, Зекири не е битен

Kоалиција со СДСМ функционира во рамките на нормалата. Моите односи со лидерот на СДСМ Зоран Заев и другите партиски структури се стабилни и добри,...

Популарно