16.5 C
Скопје
понеделник, октомври 14, 2019
Tags Али Ахмети

Ознака: Али Ахмети

Ахмети од Дебар: Не е лесна работа да се има држава...

Во рамки на изборите за новите раководства и претседатели кои ќе ги раководат ограноците на Демократската унија за интеграција (ДУИ) во наредните четири години,...

Ахмети од Кичево: Инсистираме и ќе го реализираме ветингот во сите...

Инсистираме и ќе го реализираме ветингот во сите сфери на општествениот живот почнуваќи од судството, но и во сите државни институции, бидеќи ние само...

Ахмети: Последните настани со „Рекет“ не се сценарио

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети смета дека последните настани со случајот „Рекет“ и притварањето на специјалната обвинителка не се сценарио,...

Ахмети ќе го изгори Заев: Бомбите на Ел Чека потекнуваат од...

Во врска со албанскиот фактор, Героски смета дека Али Ахмети ќе го повтори гамбитот, односно она што го направи со Никола Груевски. Кој е виновен...

Тетова1: Лика дефинитивно му врти грб на Али Ахмети- Формира нов...

Поранешниот вицепремиер Хазби Лика, кој долго време воопшто не излегува во јавност, ги прави последните подготовки за формирање нов политички субјект. Информациите до кои стигна порталот...

Ел Чека: Фатиме, не верувам дека си го заборавила моментот со...

Ел Чека кој од Америка објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ на својот Фејсбук профил сподели фотографија и статус во кои се...

Ел Чека му испрати закана на Али Ахмети – Ја допревте...

Ел Чека на Фејсбук напиша: „Допревте едно 3-годишно девојче, ја допревте мојата внука како што ми се заканивте, сега не очекувајте добро однесување, не...

Зеколи: Јуначево зајашко и под јорган е yпpпано од странски обвинитeл

Аналитичарот Арсим Зеколи смета дека последна шанса за пpaвда во Република Македонија е обвинитeл странец, идеја од која е пpeплашен Али Ахмети. Jа извлекоа Кате...

„Лајм“: Ова е фотографијата која нема да им се допадне на...

Весникот „Лајм“ објави фотографија од високиот партиски функционер Фатмир Бесими кој е фотогарфиран во друштво на српскиот генерал Љубиша Диковиќ. Господине Али, Лајм сѐ уште...

Ахмети бара неговите опоненти да се оградат од „бомбите“ за ДУИ

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети ги предупреди сите негови политички противници да се оградат од „бомбите“ што се споделуваат за неговата партија. Тој вели дека...

Популарно