17 C
Скопје
среда, август 5, 2020
Tags Алергија

Ознака: Алергија

Имате алергија или сте настинати: Како да препознаете разлика?

До календарската пролет има повеќе време, но алергите веќе започнаа. Кивање, протекување, црвени очи се само некои од симптомите. Тестови не треба да се изведуваат...

Препознајте дали ве мачи алергија, грип или настинка

Истражувањата покажале дека голем број од нас не разликуваат настинка или грип, од алергиски напад. Иако симптомите понекогаш се мошне слични, постојат ситни разлики...

Ако ги имате овие симптоми, тогаш сте алергични на секс

Тешко е да се препознаат алергиските реакции за време на сексот, бидејќи некои симптоми, како што се тешко дишење, забрзано срцебиење и зголемено потење,...

Како да разликувате настинка од алергија?

Кога децата киваат, кашлаат, или им тече носот, родителите знаат дека во прашање е настинка или алергија. Но како да откриете дали болките во...

Седум работи кои МОРА да ги знаете ако страдате до алергија?!

Алергиите денес се голем проблем поради кој страдаат се поголем број луѓе. За алергиите многу се знае, но некои работи се објавени со многу...

Како да ги спречите алергиските симптоми: Еве неколку начина, а тоа...

Пролетта е тешко поднослив период за сите кои имаат алергија на полен, но еден индиски лекар, открива супер трик како да ја спречите алергиската...

Ви тече носот, ви солзат очите и кашлате? – Оваа билка...

Има евтин и лесен начин да се спасите од пролетните алергии кои предизвикуваат кивање, солзење на очите, кашлање и многу непријатности. Се што ви треба...

Д-Р ЛАЗАРОВ: Алергија на домашна прашина – симптоми, превенција и третман

Алергијата на домашна прашина всушност претставува алергија предизвикана од страна на алергени кои потекнуваат од фекалните материи што ги ослободуваат микрокрлежите од видот Dermatophagoides. Тие...

Популарно