13 C
Скопје
недела, јуни 24, 2018
Tags Алексис Ципрас

Ознака: Алексис Ципрас

Ципрас: Не признаваме македонска националност – Со договорот Грција ништо не...

Грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервју за грчка телевизија, одговарајќи му на новинарско прашање на уредникот на Катимерини вели дека со овој договор Грција...

КАПИТУЛАЦИЈАТА НИЗ СЛИКИ: Пораката со вратоврската за Ванковска е симболично земање...

Не стивнуваат жестоките реакции од јавноста за денешното потпишување на Договорот за промена на името меѓу Република Македонија и Република Грција кој беше потпишан...

Јадењето беше прекрасно, сè наликуваше на свадба: Коѕијас и Ципрас си...

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас и премиерот Алексис Ципрас заминаа по свечениот ручек кој беше организиран во Отешево. Коѕијас на заминувањето...

Ципрас на Твитер: „Договорот не препознава македонска нација”

„Договорот не ја признава македонската нација, го признава само правото на нашите соседи на самоопределувањe”, напиша меѓудругото грчкиот премиер Алексис Ципрас на Твитер. Οι δύσχρηστοι...

Во ВМРО-ДПМНЕ раздвижено поради „договорот за капитулација“ – Мицкоски на состаноци...

Денеска во ВМРО-ДПМНЕ е раздвижено. Претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, ќе оствари состаноци со пратеничката група и ќе заседава Извршниот комитет ова попладне. Се очекува...

Ципрас: Победа на Грција, си ја враќаме и древната македонска историја...

Што наскоро во Преспа ќе потпишат македонскиот премиер Зоран Заев и грчкиот колега Алексис Ципрас? Ви ги пренесуваме сите точки од договореното претставени од...

Микис Теодоракис: По големото „Да“ на Ципрас, голем срам ќе нѐ...

Акт на историски пораз и национална инфериорност“ е договорот за име Република Северна Македонија, изјави познатиот грчки композитор Микис Теодоракис само неколку минути по...

Ципрас нема да собере доволно пратеници за ратификација – Македонија ќе...

„Нашата земја” ќе го ратификува договорот. Ќе добиеме ПОКАНА за влез во НАТО. Ципрас нема да собере доволно пратеници за ратификација на договорот. Ние ќе останеме со...

ОВА СЕ ЕТАПИТЕ: Еве што треба да се спроведе по евентуално...

Во продолжение на текстот од основата на договорот, што се очекува да биде потпишан во Преспа до крајот на неделава, до кој дојде Алсат од...

Oва е договорот што се очекува да го потпишат Заев и...

Severna Makedonija користејќи erga omnes (за внатрешна и надворешна употреба) верификувано со уставни измени е основата на договорот што се очекува да биде потпишан...

Популарно