29 C
Скопје
четврток, јули 9, 2020
Tags Александар Тортевски

Ознака: Александар Тортевски

Фрчкоски и Тортевски за протоколите на угостителските објекти: „Идиотски, личи како...

Универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски и адвокатот Александар Тортевски во своето денешно гостување во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 ги нарекоа протоколите за угостителските...

Тортевски: Преку Фондот за иновации се плаќаат партиски обврски во кампања

Преку Фондот за иновации се плаќаат партиски обврски во кампања“, рече адвокатот Александар Тортевски во вчерашното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21. Тортевски...

Тортевски до директорката на Академијата за судии и обвинители: Дали сте...

Адвокатот Александар Тортевски на својот Твитер профил сподели статус во кои пишува дека веќе неколку недели не може да ја добие директорката на Академијата...

Тортевски: ЈО веднаш да го викне Верушевски!

Адвокатот Александар Тортевски смета дека Јавното обвинителство треба веднаш да го повика Зоран Верушевски, пишува МКД.Мк. „Треба Верушевски да каже на кои снимени разговори мислел...

Тортевски: Ми нудеа поткуп од 50.000 евра додека бев советник во...

Адвокатот Александар Тортевски во интервју за најновиот број на неделникот „Фокус“ открива шокантна информација, односно дека додека била ангажиран како советник во СЈО му...

Тортевски: З.З. на најтешкиот начин разбра дека промената на името е...

Адвокатот Александар Тортевски, кој беше ангажиран како правен консултант во СЈО на Катица Јанева, на социјалните мрежи ја коментираше актуелната политичка ситуација и скандалите...

Тортевски: За 5.000 евра мебел не треба притвор, туку Демир Хисар

Не стивнуваат реакциите на јавноста за сумата за која е приведена и осомничена специјалната обвинителка Катица Јанева -од милионските цифри, до мебел вреден не...

При толку истражувачки новинари, никој не праша шефе од кај ти...

Адвoкатот Александар Тортевски во своето вклучување во емисијата Стадион на Канал 77 му постави нeзгодно прашање на новинарот Александар Чомовски, како при толку ,,cилни...

Тортевски: Братот на Орданоски земал 350.000 евра од Владата за измислена...

УШТЕ ЕДЕН СЕРИОЗЕН КРИМИНАЛ ВО НАЈАВА Адвокатот Александар Тортевски објави индиции за сериозен криминал. Тој вели дека братот на Сашо Ордановски, Ванчо, кој на Твитер...

Се огласи Тортевски: Измамените од „Нефа Мебел” не треба да тужат

Управата за финансиска полиција ќе го проверува работењето на фирмата „Нефа мебел“, откако стотина граѓани останаа измамени, без мебел и пари, кога ненадејно фирмата...

Популарно