5 C
Скопје
четврток, декември 12, 2019
Tags Александар Пандов

Ознака: Александар Пандов

Пандов: Во оваа вукојебина, после цел кpиминaл и грaбeж, убиcтвa и...

Во оваа вукојебина, после цел криминал и грабеж, убиства и рекетирања, бришење на историја и идентитет, најголем грев е да си патриот. Ако си без...

Пандов: Да сум на местото на Спасовски и Русковска, со качулки...

Во денешната емисија „Само вистина“ на Канал 5 дебатираа Александар Пандов, поранешен пратеник и Лидија Димовска, директорка на Националната агенција за европски образовни програми...

Пандов: Ако докажан шпион како Верушевски добива 42.000 евра наши пари,...

Аналитичарот Александар Пандов на социјалните мрежи прашува ако докажан шпион како Верушевски, поради својата „невиност“ за одлежани 344 дена добива 42.000 евра наши пари,...

Пандов: Мите Лимунада тргнал да се вади, партиската кампања на СДСМ...

Политичкиот аналитичар Александар Пандов реагира на изјавата на кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев, дека на трибината „Прав пат“ на СДСМ присуствувал како градоначалник, за да ја...

Пандов: Црпнат бе, несреќо една, нели ти беше земјоделец, ај што...

Аналитичарот Александар Пандов се огласи на Фејсбук по повод денешниот масовен протест на земјоделците. „Црпнат бе, несреќо една, нели ти беше земјоделец, нешо ова она?...

Пандов до Тимоние: Добродојдовте во клубот – Пропагандата на Заев и...

„Така е господине Тимоне. Убаво Вие тоа им го плеснавте во лице на Заев и заевистите. До душа вие сепак го задржавте дипломатскиот речник...

Пандов: На Македонија и требаат брзи избори, а тоа би значело...

Години наназад ние добиваме препораки и јасно ни беше кажано дека ако има договор со Грција вратите на ЕУ се отворени. Но, тоа го...

Пандов: Во име на тој датум на Заев му направија СЈО,...

Датум нема, а со Шеќеринска и Заев на чело во Влада и Рускоска и Јовевски во Обвинителство, датум нема ни да има - пишува политичкиот аналитичар...

Пандов: Ја слушаме Рада во нова „бомба“, каде за слична ситуација...

Сите сме во грч и исчекување, Вилма Рускоска конечно да ни ја објасни улогата на потпретседателката на Влада и СДСМ, Радмила Шеќеринска или кај...

Пандов: Фрики на Боки Тредичи му била „жирант“ за убедување бизнисмени...

Тоа што сега го очекува Македонската јавност, е прес конференција на потпретседателката на Македонското Собрание и пратеник, Фросина Ременски - Фрики, на која ќе...

Популарно