16.6 C
Скопје
среда, февруари 26, 2020
Tags Александар Николовски

Ознака: Александар Николовски

Николоски до Заев: Го погрешивте човекот, не ме познавате, не ви...

Кога власта престанува  да има аргументи, и е фатена во криминал продолжува со притисоци и закани, заплашување и прогон. Кога има недостаток на кредибилитет...

Жителите на Волково до Заев: Ништо немате исполнето

На денешната прес конференција кај ОУ „Јоаким Крчоски“ во населбата Волково, премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски беа јавно критикувани...

Николоски во интервју за Курир: Европските и светските лидери се разочарани...

Немам јас повеќе информации од тоа што има Владата, но има суштинска разлика помеѓу мене и МНР или претседателот на Владата, а тоа е...

Николоски: Мицкоски ќе победи затоа што е чесен, затоа што е...

МИЦКОСКИ ЌЕ ПОБЕДИ ЗАТОА ШТО Е ЧЕСЕН, ЗАТОА ШТО Е ПОКВАЛИТЕТЕН И ДАЛЕКУ ПОГОЛЕМ РОДОЉУБ ОД ЗАЕВ! Антикорупциска комисија одлучи дека не постои судир на...

Николоски: Ако постоеше план за реформи, Заев ќе требаше сам себе...

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил напиша: Поминува трета недела од одлуката на Европскиот совет да не определи датум за почеток на...

Николоски: Заев се обидува да ја префрли вината на други, неговите...

Поминува трета недела од одлуката на Европскиот Совет да не определи датум за почеток на преговори за членство во ЕУ. Заев се обидува да...

Николоски: Зоран Заев е минато

Денес сме во Автокоманда, во Општина Гази Баба во рамки на редовните активности кои што ги има ВМРО-ДПМНЕ за обнова на Македонија. Интерактивно од...

Николоски ексклузивно: Паметна влада немаше да слезе од авион од лобирање...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски ексклузивно во интервуто за Лидер открива дека минатиот петок се сретнал со министер за европски прашања од една од...

Николоски: Мора да го чуваме споменот и да ја чуваме унитарна...

Тука сме денес на 18 години од оваа голема трагедија која што се случи тука на Карпалак. Да изразиме почит кон хероите, кон оние...

Николоски од Мечкин Камен: Над Македонија се надвиснати темни облаци, но...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски од Мечкин Камен истпрати порака дека Македонија пак гордо ќе се исправи. На Мечкин Камен со македонскиот народ на Илинден. Тука...

Популарно