10 C
Скопје
петок, јуни 5, 2020
Tags Александар Николоски

Ознака: Александар Николоски

Димитров: Николоски со тактика на политички „лешинар“

Шефот на дипломатијата Никола Димитров излезе со реакција на денешната изјава на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во која тој тврди дека Владата крие...

Николоски: Димитров го крие документот со кој Бугарија го условува датумот...

На денешната прес-конференција потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски ги откри најновите условувања кои Македонија ги има од Бугарија во однос на започнувањето преговори со...

Николоски: Банките да престанат да се богатат на грбот на граѓаните...

Македонија е пред најголемата економска криза. Точно дека најголемиот дел од причините се поврзани со пандемијата на корона вирусот, но исто така најголемата вистина...

Николоски: Заев најмалку направи за Струмица и Муртино – Убеден сум...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на четвртата изборна единица, Александар Николоски денеска во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа беше прашан за изборите...

Николоски: Иницијативата на СДСМ во Собранието е со грешка

Потпретседателот на ВМРО- ДПМНЕ И и пратеник, Александар Николоски смета дека иницијативата за измени на Законот за амнестија, поднесена од СДСМ има грешка. Николоски во...

Николоски: Јасна е спрегата на СДСМ со Јанева, а тоа го...

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во емисијата Што не е јасно посочи дека она што тој и ВМРО-ДПМНЕ во минатото го...

Николоски за АЛФА: Заев лаже, полицијата била распоредена – знаеле дека...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостувањето во емисијата „Што не е јасно“ на АЛФА ТВ коментирајќи за тоа што навивачката група Шверцери за...

Николоски за прославата на албанската азбука во МНТ: Во институција што...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на својот Фејсбук профил вечерва сподели статус поврзан со прославата на албанската азбука во Македонскиот народен театар. -Во институција што...

Николоски: Заев му враќа услуга на Рама со ставањето на Македонија...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во изјава за дневникот на ТВ Алфа посочи дека со ставањето на Македонија во група со Албанија, Заев му...

Николоски: Корупцијата цвета како никогаш досега

Целиот систем во една држава, целото општество, секој сегмент, зависи од нивото на корумпираност, пред сѐ кај оние кои се „избрани“ да ја водат...

Популарно