13.6 C
Скопје
среда, ноември 13, 2019
Tags Александар Николоски

Ознака: Александар Николоски

Николоски: Корупцијата цвета како никогаш досега

Целиот систем во една држава, целото општество, секој сегмент, зависи од нивото на корумпираност, пред сѐ кај оние кои се „избрани“ да ја водат...

Николоски: Победата мора да биде силна и голема за никој да...

Ја имав честа да ја отворам традиционалната ораторска вечер „Петар Поп Арсов“ во Велес во организација на УМС. УМС секогаш била авангарда и мора...

Николоски: Време за рационалност, промени и работа

Зад нас се две возбудливи недели на огромни промени и предизвици за Македонија. Од една страна политиката на неправење реформи дома и продавање магла...

Николоски: Заев ќе остане запишан на најтемните страници на историјата на...

Вчера практично се обзнани и падот на Зоран Заев. Тој од вчера е минато во Република Македонија и заврши неговата политичка кариера, останува запишан...

Николоски: Заев во понеделник да си поднесе оставка и да одиме...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски во гостувањето во емисијата 10 минути на ТВ21 изјави дека очекува в понеделник премиерот Зоран Заев да си поднесе...

Николоски: Главен виновник за недобивање на датум за почеток на преговорите...

Јас уште минатата година кога го добив сознанието за создавање на група помеѓу Македонија и Албанија уште тогаш апелира. За жал година ипол после...

Николски: Потребни се брзи предвремени избори за да се одлепиме од...

Точно е дека авторот на текстот во италијанскиот весник Ла Верита рече дека еден ден ќе објави уште докази за проблеми и афери и...

Колумна на Александар Николоски: Во корумпирана држава не доаѓа „Фолксваген“

Престижниот Блумберг објави дека „Фолксваген“ и официјално ќе инвестира во Турција. Исто така, објави дека Македонија воопшто не влегла во финална фаза на одлука....

Николоски: Фолксваген воопшто не ја зел Македонија во предвид за инвестиција,...

Затоа што корупцијата цвета, а економијата тоне Фолксваген воопшто не ја разгледувал Македонија во финалната фаза за инвестиција, Заев повторно излажа!, вели потпретседателот на...

Николоски: Ниту во декември ниту во март Македонија ќе започне преговори,...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски е гостин во Топ тема на Телма каде со Бујар Османи каде дебатираат околу датумот за преговори, дали Македонија...

Популарно