25 C
Скопје
четврток, јули 9, 2020
Tags Албанци

Ознака: Албанци

ФОТО: Албанците со протест пред седиштетот на СДСМ, се чуствуваат измамени

Денес пред седиштето на СДСМ во Скопје, со почеток во 14 часот, движењето „Зошто да не“ и „Јас верувам“ ќе одржат мирен протест против...

Oсмани: Aлбанските семејства живеат со повеќе членови и тешко е да...

Вицепремиерот за европски прашања и шеф на владиниот кризен штаб за справување со вирусот КОВИД-19 Бујар Османи, зборувајќи за актуелната состојба со вирусот во...

ВИДЕО: Заев продолжува со антимакедонизмот, во село со Албанци се нудел...

Екс новинарот и професор Сефер Тахири на емисијата Топ Тема на Телма открива дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев на средба со селани Албанци...

Груби се пофали на Фејсбук: Училиштето кое до вчера ги бркаше...

Артан Груби, шеф на кабинетот на лидерот на партијата Али Ахмети, во својот пост на Фејсбук за преименувањето на училиштето „Никола Вапцаров“ во „Имри...

Албанските писатели од Министерството за култура добија три пати поголеми суми...

Министерството за култура ги објави резултатите од Годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2020 година по дејности и области. Во...

Пендаровски: Да не се лажеме, на Албанците името Македонија, и македонскиот...

Прашан дали е можна ревизија на Преспанскиот договор, претседателот Стево Пендаровски смета дека е можно, но не е реално. – Објективно во секоја идна Влада,...

Премиерот во заминување до опозицијата: Доказ и непобитен факт е дека...

Суштините на политиките имаат директен импакт кај граѓаните кои се наши гласачи. Убеден сум дека добивам нов мандат за премиер зашто политиките што ги...

Тахири: Сите Албанци, освен Рама, гледаат дека „мини-Шенгенот“ е план за...

Поранешната главна преговарачка на Косово во дијалогот со Србија Едита Тахири смета дека зад идејата за таканаречниот „мини-Шенген“, односно на зона за слободно движење...

Заев: Албанците го сметаат Илинден за свое востание и нема да...

Додека не се спроведе 100 отсто еднаквост, нема да запреме со инклузивност на Албанците, вели премиерот во заминување Зоран Заев во интервју за српската...

Груби: Ќе одиме сами на изборите, албанската опозиција да се обедини...

По седницата на централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Артан Груби го пренесе ставот на партијата дека ќе одат самостојно на изборите...

Популарно