6 C
Скопје
среда, февруари 19, 2020
Tags Албанци

Ознака: Албанци

Премиерот во заминување до опозицијата: Доказ и непобитен факт е дека...

Суштините на политиките имаат директен импакт кај граѓаните кои се наши гласачи. Убеден сум дека добивам нов мандат за премиер зашто политиките што ги...

Тахири: Сите Албанци, освен Рама, гледаат дека „мини-Шенгенот“ е план за...

Поранешната главна преговарачка на Косово во дијалогот со Србија Едита Тахири смета дека зад идејата за таканаречниот „мини-Шенген“, односно на зона за слободно движење...

Заев: Албанците го сметаат Илинден за свое востание и нема да...

Додека не се спроведе 100 отсто еднаквост, нема да запреме со инклузивност на Албанците, вели премиерот во заминување Зоран Заев во интервју за српската...

Груби: Ќе одиме сами на изборите, албанската опозиција да се обедини...

По седницата на централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Артан Груби го пренесе ставот на партијата дека ќе одат самостојно на изборите...

ФОТО: Македонци се пишуваат Poми и Aлбaнци за да се вработат...

Влатко Калчиноски, по нaциoнaлност – Pом. Томислав Јанкуловски, по нaциoнaлнocт – Aлбaнeц. Вака пишува во Јавниот оглас за вработување на административни службеници што го...

ВИДЕО: Ахмети „лупаше“ по маса и се дереше во студиото на...

Вечерва по завршување на лидерската средба во вилата Водно, лидерот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во Клик на ТВ21. Видно бесен, Ахмети рече дека...

Милошоски до Османи: Албанците си заминуваат од Македонија не заради тоа...

Во изминативе три години од Македонија се иселени повеќе Албанци отколку во претходните 15 години, не само заради неуспешните политики, туку и заради големото...

Каракамишева: Драги сограѓани Албанци, политичарите Албанци треба да престанат да ве...

Драги сограѓани Албанци, кога ќе разберете дека човековите права се, пред се, ЛИЧНИ ПРАВА, а дури потоа колективни, малцински, како сакате наречете ги, тогаш...

Заев успеа да ги скара и Албанците во СДСМ – на...

Викендов албанските медиуми објавија вест дека младите Албанци-членови на СДСМ од Куманово се незадоволни од политиките на СДСМ во овој град и дека му...

Премиерот Зоран Заев се исмејува со вицови за Албанци и Бошњаци...

Порошенко: Би сакал да ти кажам една анегдота, еден мој пријател претседател ми ја кажа, за Албанец и за Бошњак. Ако во автомобил седат...

Популарно