1 C
Скопје
понеделник, декември 10, 2018
Tags Ахед Тамими

Ознака: Ахед Тамими

ВИДЕО: Која e Ахед Тамими? Девојката која удри израелски војник стана...

Во Израел започна судењето на тинејџерката Ахед Тамими (17) која поради своите постапки стана симбол на палестинскиот отпор. Тамими е уапсена во декември по снимка...

Популарно