17 C
Скопје
четврток, јуни 4, 2020
Tags Аеродром

Ознака: Аеродром

Сагата со заглавените Македонци низ Европа продолжува: Државата за враќање на...

Откако вчера до редакцијата на КУРИР беше објавено дека пристигнале стотици жалби од македонски граѓани заглавени низ цела Европа, сагата продолжува и денеска. До редакцијата на...

Затворени сите гранични премини во Македонија, затворен и скопскиот аеродром

Владата вечерва одлучи да се затворат сите гранични премини на Република Македонија за премин на странски државјани, патници и возила, освен за влез и...

Aпасиев: На душа ќе ги носите загинатите бе хоштаплери, јаз’к да...

Прегазената жена на улицата „Методија Шаторов-Шарло“ во Аеродром им подлегна на повредите. Граѓаните реагираат дека улицата е небезбедна за движење, затоа што нема никаква...

Поради магла отежнат сообраќајот, реализирани само четири лета на скопскиот аеродром

Маглата која утринава ја има по котлините и планинските превои го отежнува сообраќајот низ државата. Намалена видливост има на неколку патни правци, а на...

Левица: Од Општина рекоа дека дрвјата се сечат зошто се опасни,...

Откако градоначалникот Златко Марин и општина Аеродром издадоа нова дозвола за изградба на зграда во населбата Острово, до основното училиште „Браќа Миладиновци“, од партијата...

Во Аеродром човек инвалид сам си прави пристапна патека: „Ми се...

Фотографија која вчера се појави на Твитер предизвика илјадници реакции и на социјалната мрежа Фејсбук.Станува збор за вистинска фотографија на која во скопската населба...

Владиниот авион принудно слета во Скопје, премиерот во заминување Заев, не...

Владиниот авион со кој премиерот во заминување, Зоран Заев, денеска полета од аеродромот Скопје, за утре и задутре да учествува на годинашниот Самит во...

Коневски: Не формирам партија, за мене постои само ВМРО-ДПМНЕ

Постојат многу шпекулации во јавноста дека учествувам во формирање на некоја нова политичка партија. На креаторите на овие информации сакам да им порачам дека...

Појдете на сок во Аеродром – сите да му помогнеме на...

Две дечиња продаваат сок на тревник во Аеродром, зад Прв центар, за да соберат пари за лекување на болно другарче. Свесни се дека нивниот...

Во Кина отворен најголемиот аеродром во светот (ВИДЕО)

Новиот најголем меѓународен аеродром во светот „Дасинг“ денеска беше официјално отворен во Пекинг од страна на кинескиот претседател Си Џинпинг. Изградбата на аеродромот започна во...

Популарно