7 C
Скопје
четврток, јуни 4, 2020
Tags 27 април

Ознака: 27 април

Јовановски: Ослободете ги македонските патриоти, кои се бореа за слободна, независна...

Ослободете ги невино затворените луѓе, oслободете ги македонските патриоти, кои се бореа за слободна, независна и унитарна Македонија, порача Владо Јовановски. Македонија, како заедничка куќа...

Јане Ченто на Апелација: Ако вас ве тресеше Вилма од гаќи...

Јане Ченто кажа дека ако снимките од видео материјалите се точни како она што го зборува загрозениот сведок и како што е цитирана пресудата...

Aпелација го одби барањето за изземање на судии за случајот „27...

Судскиот совет на Апелацискиот суд го одби барањето на одбраната на дел од обвинетите за изземање на судиите Јани Нича, Енвер Беџети и Тања...

Нов пораз на Рускоска: И на денешното рочиште ниту еден од...

Вилма Рускоска повторно се соочи со неможност да ги докаже своите тврдења од обвинението за настаните од 27-ми април. После толку време таа не успеала...

Колумна на Игор Дурловски: Вистинските прашања за 27-ми април

Почитувани пријатели, чест ми е што од денес ќе можам да ви се обраќам и вака, преку колумна, формат кој е можеби малку девалвиран...

Јовановски: 27-ми април е смислено сценарио – Дел од тие луѓе...

На вечерашната дебата на 24 Телевизија помеѓу поранешните пратеници Павле Богоевски и Крсто Јовановски, Јовановски посочи дека наводното „терористичкото дејствување“ за 27-ми април е...

Јанакиески за „27 април“: Тврдењето на Нинџа е лажно, дадено е...

Со вака конструиран обвинителен акт ниту е направена правична и правилна истрага за настаните за „27 април“ ниту се презентираат докази и факти околу...

Оливер Спасовски повикан како сведок на Рускоска

Техничкиот премиер Оливер Спасовски е повикан како прв сведок на Обвинителството за случувањата од 27 април. Спасовски е предлог на обвинителката Вилма Рускоска. Заедно со него...

Што е и што крие операцијата „Платформа“ која ја водела УБК!?

Еден детал од вчерашниот почеток на процесот против „организаторите“ за настаните во Собранието од 27 април 2017 година како да остана незабележан од страна...

Судството „пуштено на најјако“ во кампања на СДСМ: Заев со 27-ми...

Во Кривичниот суд во Скопје, денеска почнува судскиот процес за осомничените за организирање на настаните во Собранието на 27-ми април 2017-та година. Обвинети во предметот...

Популарно