Таа е помлада 20 години од него- Сопругата на чешкиот премиер користи Инстаграм и обожува да се слика со градите на мегдан

0
592
epa07156732 Czech Prime Minister Andrej Babis and his wife Monika Babisova arrive at the official dinner on the eve of the international ceremony for the Centenary of the WWI Armistice of 11 November 1918 at the Orsay museum in Paris, France, 10 November 2018. Heads of State and Government commemorate the memory of their fallen soldiers in France. EPA-EFE/JULIEN DE ROSA

За време на свечената церемонија по повод крајот на првата светска војна чии домаќини беа Емануел и Брижит Макрон присутни беа безброј политичари од целиот свет.

Но, најголемо внимание предизвика сопругата на чешкиот премиер, Моника Бабишова.

View this post on Instagram

Z koncertu České filharmonie … Smetana a Dvorak

A post shared by Mona (@monikababisova) on

Таа има 43 години и е помлада 20 години од сопругот, а на прославата се појави во црвен фустан со голи раменици со што го привлече целото светско медиумско внимание.

Таа инаку има две деца од претходниот брак, а на социјалните мрежи е многу активна, погледнете:

View this post on Instagram

Kuchticka‍

A post shared by Mona (@monikababisova) on

Извор: kurir.mk

Коментирај