Светот во шок: Познатиот фудбалер боледува од рак!

0
693
ENTRENAMIENTO DEL BARÇA. MESSI Y LUIS ENRIQUE SE SALUDAN EN PRESENCIA DE NEYMAR

Шокантни вести доаѓаат од Шпанија. Бившиот тренер на Барселона и актуелен селектор на „црвената фурија“, Луис Енрике боледува од рак на крвта.

Имено, на бившиот играч и тренер на Барселона дијагностициран му е канцер на крвта, пренесоа шпанските медиуми.

Потсетуваме, пред неколку години од скоро истата болест почина уште еден бивши тренер на Барселона, Тито Виланова.

Извор:курир.мк

Коментирај