Стружанец со хероин фатен на автопат

0
491

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево, поднесе кривична пријава против Б.П. (31) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 28.07.2018 година околу 22.40 часот на магистралниот пат Гостивар – Кичево, полициски службеници извршиле преглед на лица и патничко возило управувано од Д.У. (32) од Струга, при што кај пријавениот бил пронајден и одземен хероин.

Извор:republika.mk

Коментирај