Страшна несреќа на легендарната Спа

0
433

Белгиската патека Спа е позната како една од поопасните патеки во автомобилизмот.

Вчера се возеше една од најпрестижните 24-часовни трки, управувана од возачите на FIA GT серијата.

Сериозна повреда беше забележана во серијата Lamborghini Super Trofeo, откако Фредрик Бломштед беше во водство откако удри во заштитната ограда.

Не само Швеѓанецот заврши во болница, туку и четворица судии од патеката кои се најдоа на несреќното место.

Според првите информации, никој од оние кои се вклучени во инцидентот  не се во опасност …

Коментирај