Столе Стоилов со моќна порака до Веспрем: Ако треба без една нога и со една рака ќе ви играм!

0
479

Ако треба без една нога и со една рака ќе ви играм! Одиме до крај!!! Ова им го порача капитенот на „Вардар“ Стојанче Стоилов на ракометарите на Веспрем.

Вардар вечерва од 18 часот против екипата на Веспрем игра за својата втора титула во Лигата на шампионите.

Црвено-црните направија фантастичен успех и се изборија за финале во Лигата на шампионите.

Напред момци, Ви стискаме палци!

Коментирај