Стоилов со коментар за циркусот на Заев

0
1355

Македонскиот ракометен репрезентативец од шампионот Вардар, Столе Стоилов, со најкраток коментар околу ова што се случува со и околу Зоран Заев:

– Циркус!

Дури, Стоилов не потроши ни збор, туку ситуацијава околу се ова што се случува деновиве, како и вечерашнава со изјавата на премиерот, ја искоментира само со еден емотикон.

stoilov

Извор:република.мк

Коментирај