Стоилковски прашува: Ова ли е запленетата јахта?

0
1145

Во текот на вчерашниот ден се појави веста дека ОЈО има запленето јахта во врска со случајот „Рекет“. Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски преку Фејсбук статус праша дали јахтата на која се сликани премиерот Заев и министерот Димитров е таа јахта.

Инаку оваа фотографија од Зоран Заев и Никола Димитров е направена лани на јахта, на Охридското езеро.

Рација во Охрид: Запленети возила, глисери, мотори и скутери поврзани со случајот „Рекет“

Коментирај