Статус на денот: „Конечно државнички потег на Заев до неговите коалициони партнери“

0
3722

Граѓаните на социјалните мрежи се повеќе се подбиваат со лидерот на СДСМ Зоран Заев. Се повеќе граѓани со доза на сарказам ги коментираат неговите изјави и потези. Ова е статусот на денот!

martin-tolovski-status

Конечно државнички потег на Заев до неговите коалициони партнер: „Одберете дали сакате прием во УНЕСКО на Косово или на Илирида, не може и едното и другото!“, е статусот од Фејсбук кој денеска беше хит на социјалните мрежи.

Инаку,  дел од медиумите денеска пишуваа дека врие во СДСМ.

Според Журнал.нет, Заев добил сериозни закани од Мухамед Зекири и Ѓулумсер касапи оти доколку биде премиер на државата и не гласа „ЗА“, оваа есен на приемот на Косово на УНЕСКО тие ќе го напуштат СДСМ, а со нив и над 50 отсто од албанското ткиво на СДСМ, кое на овие избори им донесе 7-8 пратеници.

Извор: Журнал/Курир

Коментирај