Српска водителка доживеала инфаркт на одморот во Црна Гора (ФОТО)

0
1484

Водителката на реалното шоу „Парови“ Јована Јеремиќ додека беше на годишен одмор во Црна Гора доживеала срцев удар и само благодарение на присебноста на нејзиниот сопруг Војо Милошевиќ, кој веднаш реагирал и итно ја однел во првата болница, таа преживеал и нема оштетување на срцето.

jovana-jeremic_foto_srbijadanassasa_dzambic_7

„Доживеав поблага форма на инфаркт, која, за среќа, не остави никакви последици. Јас дури и не сфатив дека може тоа мене да ми се случи. Се сончав читајќи книга и во еден момент ми стана пеколно жешко, па буквално се стрчав кон морето и скокнав во водата. Одеднаш ми се слоши, почнав да се гушам и да се давам. Страотната болка во градите ме парализираше, останав без воздух. Војо забележа дека нешто не е во ред, се стрча, ме извлече од водата и почна да ми дава вештачко дишење. Кога малку дојдов на себе,  веднаш се упативме во болницата.

1540107_screenshot-15_ff

Таму ми рекоа дека станува збор за срцев удар, затоа што скокнав во ладна вода прегреана. Тие ги направија сите потребни анализи и ми одобрија терапија што редовно треба да ја пијам. Еве, фала му на Бога,  сè  добро се заврши  благодарение на мојот сопруг. Тој ми го спаси мојот живот, а јас го уништив неговиот одмор“ – низ насмевка ќе рече Јована, која нема ниту една година откако се породи и стана мајка, кога во август 2018 на свет ја донесе ќеркичката Леа.

Извор: вистина.мк

Коментирај