Средба Мицкоски-Рикер во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

0
211

Во текот на денешниот ден Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе оствари средба со вршителот на должност помошник државен секретар на САД за Европа и Евро-Азија, Филип Рикер.

Од ВМРО-ДПМНЕ за „Курир“ потврдуваат дека во попладневните часови во партиското седиште ќе биде остварена средба меѓу Мицкоски и Рикер.

Коментирај