Сребрен медал и оргија за прослава: Секс скандал во турската таеквондо репрезентација

0
464

Претставници на турскиот таеквондо национален тим предизвикаа секс скандал откако организирале оргија од која објавиле фотографија на социјалните мрежи.

Петмина членови на репрезентацијата, како што се забележува на фотографијата, се забавувале со единствената девојка, за која тамошните медиуми објавија дека, исто така, е спортист.

Фановите веќе побараа федерацијата да ги казни спортистите за неморално однесување. На последното Европско првенство турскиот тим го освои сребрениот медал.

Коментирај